SpellForce 3

SpellForce 3 to trzecia=e wydanie serii gier w intrygujący sposób łączących elementy filozofii czasu rzeczywistego z komputerowym roleplayem. Produkcję powierzono zależnemu od firmy Nordic Games studiu Grimlore Games, w skład którego wchodzą ogorzali twórcy RTS-ów (m. in. Peter Ohlmann, współtwórca The Settlers II) oraz inwestorzy dwóch pierwszych części SpellForce. Zgodnie z tradycją serii, SpellForce 3 na PC Windows jest zręcznym połączeniem mechaniki RTS i RPG. Gracz tworzy i rozwija solową postać niczym w sprawnym RPG-u, a do swej drużyny może przyłączać pozostałych bohaterów. System rozwoju herosów jest jeszcze bardziej pewny siebie niż w poprzednich stronach, m. in. dzięki odejściu od klasycznego podziału na klasy. Zamiast tego ojczulka przygotowali szereg zdolności tudzież specjalizacji, które można zestawiać do swoich potrzeb. W toku zwiedzania lochów i podziemi możemy sterować maksymalnie sześcioosobową grupką herosów. W tego typu momentach rozgrywka przypomina produkcje typu hack-and-slash (umiejętności przypisane do skrótów klawiszowych), koncentrując się na starciach spośród niewielkimi oddziałami wroga tudzież rozwiązywaniu zagadek i omijaniu pułapek. W pierwszej fragmentu serii świat, za sprawą praktyce trzynastu magów, został rozdzielony na kilku oddzielonych odkąd siebie wysp. Akcja SpellForce 3 rozgrywa się bezpośrednio zanim tymi wydarzeniami, kiedy owe świat Eo był w dalszym ciągu jednym kontynentem.
Dzięki temu spośród jednej strony możemy nakłaniać niewielką, sześcioosobową grupą bohaterów i toczyć pojedynki rodem z gier hack-and-slash, tudzież z drugiej przeprowadzać proporcjonalne bitwy z udziałem zupełnej armii. Gra SpellForce 3 pobierz została rozbudowana przede wszystkim przy kątem systemu rozwoju jaźni (brak podziału na klasy), sposobu prowadzenia walk tudzież wpływu ukształtowania terenu.

SpellForce 3 oficjalny trailer gry

Uciecha oferuje zarówno tryb single player, jak i multiplayer. Stwórcy idąc z duchem okresu pragną przenieść serię na „sieciową stronę mocy” obiecując niezwykle rozbudowaną platformę online oraz udostępniany regularnie content, by zapewnić grze żywotność. Stworzone przez nas postacie będą przechowywane na serwerach Spellforce. net, a mecz sieciowa ma opierać się na trzech płaszczyznach. Doświadczenie natomiast ekwipunek będziemy mogli dostać w trybie kooperacji z innymi graczami zarówno w „otwartej przestrzeni” RTS’owo niedaleko wsparciu towarzyszy oraz zaznajomionych przez nas oddziałów; czy też udając się ze współpracowniczkami do rozbudowanych i na los szczęścia generowanych lochów, gdzie mecz zamieni się w odmienną dungeonówkę.

A wszystko po to, by móc nadal stawić sobie czoła w rozgrywce RTS PvP czy też… trybie MOBA-like. Choć o tym ostatnim zostało cześć zaledwie wspomniane. Kampania bez wątpienia także będzie odgrywała aktualną rolę w grze. Ileś krótsza niż w poprzedniczkach, ale umożliwiająca przechodzenie jej w kooperacji. SpellForce 3 oferować będzie 3 grywalne rasy, które możemy poprowadzić do walki (Ludzie, Elfy i Orkowie) oraz siedem klas/drzewek rozwoju naszego herosa, z czego do 3 z nich możemy ze sobą mieszać, więc fani nietypowych kombinacji takich kiedy łucznik-nekromanta powinni być usatysfakcjonowani.
Logotyp SpellForce powraca. Minęło coś koło tego 10 lat od wejścia ostatniej pełnoprawnej odsłony tą serii gier łączącej RTS-a z cRPG-iem, więc okres najwyższy na ruszenie przedmiotu. Tak też się było! Zapowiedziano właśnie SpellForce 3, którego premiera ma następować jeszcze w tym roku. W środku dzieło odpowiada Grimlore Games, zaś wyda je interes Nordic Games.
SpellForce t3 idzie zgodnie z duchem cyklu i nie zamierza rewolucjonizować branży gier wideo. Drugi raz dostaniemy połączenie gatunków Real Time Strategy – kompleksowa strategia, budowanie bazy, gospodarka – oraz computer Role Playing Game – działanie związana zarówno z pojedynczym bohaterem, jak i całą gromadą. Rozgrywka będzie opierać się na własnoręcznie stworzonym herosie, jaki trafił do świata fantastyka o nazwie Eo. Wydarzenia z „trójki „rozegrają się poprzednio fabułą ze SpellForce: Zakon Świtu, a więc „jedynką”! Beta-testy podzielone zostały na nieco etapów, podczas których wprowadzane będą kolejne nowości. Przede wszystkim otrzymaliśmy Ludzi i metoda 1 na 1. 26 maja pojawią się Orkowie, a 2 czerwca Elfy. Od 9 czerwca stanie się można bawić się wszystkimi trzema frakcjami w trybie jednym na 1. Kilka dni później, a dokładniej pisząc 16 czerwca, zadebiutuje alternatywa 2 na 2, 23 czerwca 3 na trzech, a 30 czerwca dostaniemy jedną mapę z singleplayera, pozwalającą sprawdzić fragment wojny, która w pełnej odmiany gry ma oferować coś koło tego trzydzieści godzin rozgrywki. Beta zakończy się w lipcu. Na Spellforce 3 z dystansem czekamy od listopada 2014 roku, gdy zapowiedziano odkrywczą odsłonę tej fajnej sekwencji będącą bardzo fajną mieszanką RTS-a i RPG-a. Odkąd tamtego czasu z obozu gry nie dochodzi aż do nas zbyt wiele informacji tudzież nie jest to poniekąd przypadek. Wygląda bowiem na to, że albo „trójka” została zbyt wcześnie zapowiedziana, albo prace nad nią nie przebiegają zbyt poprawnie, bo na jej debiut poczekamy aż do kwartału roku trzeciego. Jakieś trzy latka od pierwszej zapowiedzi aż do premiery to naprawdę dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here