FIFA 18

FIFA 18 to następca FIFA 17, na którego czeka co niemiara osób – głównie mając na uwadze na zmiany wprowadzone przy użyciu EA. Tym razem poznaliśmy jednak datę premiery wojny oraz dowiedzieliśmy się, że Cristiano Ronaldo został „twarzą” wspomnianego tytułu. Gra trafi zarówno na komputery własne, jak i konsole takie, kiedy Xbox One czy PS4. Dostęp do gry pozostanie odblokowany w tym samym chwili, chyba że zdecydujecie się okupić edycję Ronaldo – właściciele tego pakietu będą podołali zagrać już 3 dzionki wcześniej od innych interesantów. Seria gier FIFA spośród roku na rok staje się coraz bogatsza. Na ów zmiany składa się co niemiara nowych rozwiązań zarówno dotyczący sam gameplay jak i kompletną otoczkę. Jednak seria gry EA jest uwielbiana i z uwagi na inny aspekt – mistrzowskie odwzorowanie realnego otoczenia piłki nożnej. Na owo odwzorowanie składają się z dystansem licencjonowane kluby i ligi, których prawdopodobnie w FIFA 18 będzie jeszcze sporzej. Najbardziej prawdopodobne, że w FIFA 18 ligi zwiększą się o Chinese Cudownie League czyli ligę chińską. Pod wpływem zawrotnych kontraktów, które chińskie kluby oferują piłkarzom, Państwo Środka stało się jedną spośród najszybciej rozwijających się rynków piłki nożnej. Nazwiska powiadają same za siebie: Oscar, Alex Teixeira, Hulk, Jackson Martínez, Axel Witsel owo tylko część piłkarzy, która tam występowała lub występuje.
Piłkarz stanie przed trudnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości, w czym na pewno nie pomoże mu medialny rozgłos. O zawodniku wypowiadają się takie znakomitości świata piłkarskiego, jak Cristiano Ronaldo, Pep Guardiola czy Antoine Griezmann.
Wielu fanów piłki nożnej długo czekało na tę prezentację. FIFA 18 wychodzi z cienia i ponownie zaoferuje graczom między innymi rozbudowany tryb „Droga do sławy”. Oczywiście z typowych wariantów zabawy powraca FIFA Ultimate Team, rozgrywki ligowe, puchary, czy też zmagania reprezentacyjne. W FIFA 18 pobierz tryb „Droga do sławy” będzie zróżnicowany. Gracze w przypadku poprzedniej odsłony narzekali na między innymi brak zaangażowania wielu profesjonalnych piłkarzy oraz pewną monotonię, ale kontynuacja opowieści ma zaoferować sporą świeżość. To właśnie z tego powodu podczas rozgrywki trafimy między innymi na brazylijskie ulice, czy też spotkamy Cristiano Ronaldo. W drugiej części „Journey” zostanie również przebudowany system treningów, który ma teraz oferować większe wyzwanie – na początku będzie łatwo, ale z czasem otrzymamy zdecydowanie trudniejsze misje.

FIFA 18 oficjalny trailer gry

Deweloperom zajęło sporo czasu dopracowanie nowych animacji i właśnie z tego powodu w tytule pojawi się aż sześć sposobów poruszania się po boisku – w zależności od zawodnika, jego doświadczenia, czy też stylu gry. Dla przykładu starszy gracz porusza się dłuższymi krokami, ale mniej doświadczeni mogą wykonywać więcej, krótszych kroków – piłkarze w obu przypadkach będą biec z taką samą prędkością. Dopracowane animacje sprawiają, że fani Fify będą teraz zwracać uwagę na ułożenie stóp, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mogli w lepszy sposób opanować sytuację na ekranie i przykładowo wykonać zwody. Premiera kolejnej odsłony gry FIFA odbędzie się tradycyjnie we wrześniu. Na pół roku przed premierą do sieci zaczynają trafiać początkowe informacje dotyczące nowości, jakie czekać będą na graczy w najnowszej części batalii. Zebraliśmy dla Was parę najciekawszych informacji.


Wiadomo, iż FIFA zagości na następnej konsoli. Będzie to bez wątpliwości ciepło przyjęte Nintendo Switch. Urządzenie wydaje się być bezpośrednio stworzone do dwóosobowych walk sportowych. Wszystko za sprawą potencjał zmiany sterowania Switchem. Konsolka przypomina klasyczny tablet, jakkolwiek po wsunięciu bocznych fragmenty zmienia wygląd i modus sterowania. Mówiąc wprost – zostaje sam ekran, oraz gracze otrzymują dwa malutkie pady. Pomysł genialny, jakkolwiek pozostaje pytanie o ergonomia tak małych kontrolerów. Tutaj poruszamy się jedynie w obszarze spekulacji. W online pojawiła się plotka, że najpóźniejsza część korzystać będzie spośród gogli do odtwarzania wirtualnej rzeczywistości. Gdyby tak się stało, to byłaby owo prawdziwa rewolucja. Ciężko dać wiarę jednak, że EA poczyniło sprawnie działający mechanizm w tak krótkim czasie. Czas przyszły gier należy zdecydowanie aż do VR, ale naszym zdaniem FIFA 18 nie będzie nadal wykorzystywać tej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here