Elex

Elex jest RPG-iem osadzonym w dużym, fikcyjnym postapokaliptycznym kuli ziemskiej, w którym zaawansowana technika wymieszana jest z fragmentami magicznymi. Za powstanie zamiaru odpowiedzialni są deweloperzy ze studia Piranha Bytes, teraz twórcy cyklu Gothic. W toku ponad dwudziestu lat praktyce studio Piranha Bytes wyspecjalizowało się w tworzeniu rozbudowanych gier RPG. Jego debiutanckim projektem był bestsellerowy Gothic, który dał początek sekwencji popularnej na całym świecie. Po zgubie praw do marki, ubocznym przedsięwzięciem zespołu był jak cię mogę ciepło przyjęty Risen, plus osadzony w fantastycznym wszechświat. Pomimo że w międzyczasie ekipa odzyskała prawa do kultowego Gothica już, nie zdecydowała się na stworzenie kontynuacji, której od lat domagają się fani. Zamiast tego następujące dzieło firmy, czyli cechowany tutaj Elex wydany przy użyciu THQ Nordic, podąża w innym kierunku, zabierając graczy w podróż do postapokaliptycznego świata z elementami fantasy. Motywy zaczerpnięte z przygód słynnego Bezimiennego są w tej okolicy jednak wyraźnie widoczne, również na polu mechaniki wojny, jak i konstrukcji warstwy fabularnej.

Elex trailer gry

ELEX to najnowsza uciecha studia Piranha Bytes. Zespół obiecuje mechaniki znane spośród Gothica, ale też bezlik świeżości. Dzięki różnorodności mecz ma być nietypowa, natomiast wśród dostępnych broni wykryjemy miecze, kusze, strzelby, miotacze ognia czy plazmę.
Nie licząc walki w świecie ELEX sporo czasu spędzimy na eksploracji (między innymi ze wsparciem plecaka odrzutowego) i poznawaniu historii tej oryginalnej pozycji. Zresztą co tu co niemiara mówić – gra dysponuje być erpegiem w najczystszej postaci.

W ciągu ponad 20 lat działalności studio Piranha Bytes wyspecjalizowało się w tworzeniu rozbudowanych gier RPG. Jego debiutanckim projektem partycypował bestsellerowy Gothic, który obwarował początek serii popularnej na całej planecie. Po utracie praw aż do marki, kolejnym przedsięwzięciem teamu był umiarkowanie ciepło pozwolony Risen, również osadzony w fantastycznym uniwersum. Pomimo iż w międzyczasie ekipa odzyskała prawa do kultowego natychmiast Gothica, nie zdecydowała się na stworzenie kontynuacji, której od lat domagają się fani. Zamiast tego następujące dzieło firmy, czyli cechowany tutaj Elex wydany przy użyciu THQ Nordic, podąża w innym kierunku, zabierając graczy w podróż do postapokaliptycznego świata z elementami fantasy. Motywy zaczerpnięte z przygód słynnego Bezimiennego są w tej okolicy jednak wyraźnie widoczne, również na polu mechaniki wojny, jak i konstrukcji warstwy fabularnej.
Akcja gry osadzona istnieje w mrocznym, postapokaliptycznym przestrzeń kosmiczna, gdzie współistnieją obok siebie zaawansowana technologia oraz czary. Tytułowa gra Elex przenosi graczy na planetę Magalan, w jaką wiele lat wcześniej napadł meteoryt. Katastrofa doprowadziła aż do zniszczenia kwitnącej tam cywilizacji; na jej zgliszczach stanął nowy świat, zaludniony przez potomków nielicznych ocalałych. Wraz spośród meteorytem na Magalan nadeszło jednak coś jeszcze – tajemniczy pierwiastek, tytułowy elex. Służy on do produkowaniu uzbrojenia oraz stosowania magicznych umiejętności, ale jego aplikowanie niesie ze sobą i efekt uboczny – jego posiadacze powoli tracą bezstronne odczucia. Mimo to o złoża surowca toczą się nieskończone walki.
Nowe społeczeństwo Magalan podzieliła się na parę obozów. Najmocniejszy z nich stanowią tak zwani Albowie, frakcja o imperialistycznych zapędach, która na skutek nadużywania eleksu zatraciła człowieczeństwo i administruje się wyłącznie własnymi interesami. Do walki z Albami stają trzy inne grupy: dążący do harmonii z naturą Berserkerzy, zaawansowani technologicznie Klerycy, a także stroniący od reszty świata Banici.
W trakcie przygody gracze spotykają wiele interesujących postaci niezależnych, mających własną opinię o otaczającym je świecie. Część z nich da się nakłonić do towarzyszenia nam w podróży, przy czym w danym momencie możemy podróżować tylko z jednym kompanem. Oczywiście, podobnie jak w grach z serii Gothic i Risen, istotnym elementem Elex jest walka. Główny bohater musi się zmierzyć z wieloma przeciwnikami, wśród których znajdują się powstałe w wyniku mutacji potwory, potężne machiny bojowe, bandyci oraz wojownicy wrogich frakcji. W ekwipunku protagonisty znajduje się zarówno broń biała, jak i palna, a więc między innymi miecze, karabiny laserowe czy zaawansowane zabawki do pojedynków wręcz. Nie zabrakło też rozmaitych zbroi i pancerzy.
Elex to nowa gra od niemieckiego studia Piranha Bytes, twórców serii Gothic i Risen. Elex jest RPG’iem akcji osadzonym w otwartym świecie gdzie magia miesza się z technologią. Akcja gry odbywa się na planecie Magalan, niegdyś zamieszkała przez zaawansowaną kulturowo i technologicznie społeczność. Niestety pewnego dnia dochodzi do kataklizmu w postaci uderzenia meteorytu. Resztki ludzkości zostały zmuszone do walki ze sobą oraz otaczającym ich światem. Wraz ze sobą meteoryt także przywiódł tytułowy pierwiastek Elex, który ze względu na swoje właściwości jest mocno pożądany. Wykorzystuje się go do tworzenia broni, technologi oraz magii. Elex ma jednak jeden efekt uboczny, osoby w jego posiadaniu tracą ludzkie odczucia. Walkę o surowiec toczą cztery frakcje, każda inaczej podchodząca do jego wykorzystania – Albowie, Berserkerzy, Klerycy oraz Banici. Jako gracz wcielamy się w generała Albionów, który zostaje zdradzony i w wyniku zadanych obrażeń traci pamięć. Od tej pory możemy pokierować jego losami i wybrać dla kogo będziemy walczyć. Do naszej dyspozycji mamy ogromny, zróżnicowany otwarty świat, który możemy dowolnie przemierzać. Jedynym ograniczeniem jest nasze uzbrojenie, poziom oraz siła napotkanych przeciwników.


Elex gra do pobrania, Elex do pobrania, Elex pobierz, download Elex pełna wersja pc, Elex, Elex chomikuj, Elex crack, Elex crack do pobrania, Elex demo do pobrania, pobierz Elex, Elex, Elex demo gry, Elex demo pc, Elex download pc, Elex download za darmo, Elex działająca wersja, Elex gra za darmo, Elex pełna wersja gry na pc, Elex pobierz za darmo, Elex reloaded, Elex utorrent, Elex za darmo pc, skąd pobrać Elex pc, Elex ściągnij, Elex ściągnij na pc, Elex skąd pobrać, Elex skidrow, Elex torrent

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCounter Strike Global Offensive Pobierz
Najciekawsze najlepszych i najpopularniejszych gier głównie na PC, ale od czasu do czasu także gier konsolowych czy też gier mobilnych na Android i iOS. Polecane gry do pobrania a także poradniki oraz sztuczki dotyczące gier. Na stronie GoldGame znajdziesz także ciekawe recenzje akcesoriów dla graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here